6x leuke knutsels voor carnaval


Carnaval komt eraan! Dat betekent verkleden, lachen, zingen en natuurlijk… knutselen! Het is de perfecte tijd om samen met je kleuter lekker creatief aan de slag te gaan. In deze blog delen we 6 carnaval knutselideeën die je makkelijk met je kleuter kunt maken.
1. Carnavalsmasker knutselen

Bron: vanjansenshop.com
Een masker hoort bij carnaval! Met een paar simpele materialen maak je samen een te gek masker.
Dit heb je nodig: papieren bordjes of stevig karton ,verf, glitters, plaksteentjes, veertjes, elastiek of een rietje.
Zo maak je het: Knip het karton of de bordjes in de vorm van een gezicht. Zorg ervoor dat de neus goed past en knip gaten voor de ogen. Laat je kleuter het masker verven of inkleuren. Daarna kunnen de versieringen erop. Als laatste zet je elastiekjes aan het masker voor om de oren, of plak je het masker op een rietje of stokje, zodat ze het voor hun gezicht kunnen houden.
Tip! Verkleden als Bobo, Tjerk en Krabbel? Met deze maskers ben je onherkenbaar. Download snel het Bobo werkblad.

2. Ketting-slinger maken

Bron: Partyperfectblog
Carnaval in huis? Maak samen een kleurige ketting-slinger!
Dit heb je nodig: kleurig papier, schaar, lijm of een nietmachine, potlood (optioneel).
Zo maak je het: Knip strookjes papier van 2-3 cm breed en 20-30 cm lang. Maak van het eerste strookje een ring door de uiteinden lekker aan elkaar te lijmen of te nieten. Steek het volgende strookje door de eerste ring en maak er weer een mooie lus van! Herhaal dit totdat je slinger helemaal zo lang is als je wil! En wil je het nóg feestelijker maken? Versier je slinger met glitter, stickers, of andere coole versieringen! Klaar is je kleurrijke slinger! Hang de slinger op en je huis is meteen in feeststemming!
3. Carnavalskroon

Bron: Perlin pinpin
Je bent pas een echte ‘Prins Carnaval’ met deze fantastische kroon.
Dit heb je nodig: gekleurd papier of karton, schaar, lijm of nietmachine, versieringen (glitter, stickers, veren, enz.), meetlint.
Zo maak je het: Begin met het meten van de omtrek van het hoofd van je kleuter. Knip daarna een strook gekleurd papier op die lengte. Nu komt het leukste gedeelte: laat je kleuter de kroon helemaal versieren! Denk aan glitters, stickers, veertjes, alles wat je maar kunt bedenken. Rol de strook tot een cirkel en plak de uiteinden goed vast. Klaar is de carnavalskroon!
4. Carnaval kleurplaten
Print een paar carnaval kleurplaten uit. Denk aan clowns, maskers of vrolijke muzieknoten. Met stiften, potloden of waterverf maakt je kleuter er iets prachtigs van. Hang ze voor het raam en iedereen weet dat bij jullie in huis carnaval begonnen is.
5. Carnalvalsmuziek: je eigen schudbeker maken

Geen carnaval zonder muziek! Maak een eigen instrument met een lege wc-rol of een klein plastic flesje.
Dit heb je nodig: lege wc-rol of een klein plastic flesje, rijst, macaroni of kraaltjes, decoratie (verf, stickers of tape), elastiekjes.
Zo maak je het: Pak een lege rol of fles en vul deze met rijst, macaroni of kraaltjes voor een leuk geluidseffect. Zorg ervoor dat je de opening goed afsluit met een papieren dekseltje en elastiekjes eromheen, voordat je de rijst of macaroni erin stopt, zodat alles veilig op zijn plek blijft. Het flesje of de wc-rol sluit je natuurlijk ook af. Laat je kleuter de buitenkant versieren met stickers, tape en verf. Zet nu die carnavalskraker maar aan en… schudden maar!
6. Armbanden van WC rolletjes

Dit heb je nodig: lege wc-rol, – schaar – verf, stiften of washi tape – Lijm (optioneel) – Eventueel glitter, stickers of andere versieringen.
Armbanden maken van wc-rolletjes is een leuke en makkelijke knutselactiviteit voor kleuters. Snijd een leeg wc-rolletje in dunne ringen van ongeveer 3 a 4 cm breed. Laat je kleuter de ringen versieren. Is de armband te groot? Knip dan een stukje af zodat het past. Plak de uiteinden aan elkaar en voilà, een unieke armband om met trots te dragen!
Bron: Anne-Lin